PRZYJACIELE
Newsy
2013-10-28
Ranking PZA


Jak się okazało dzięki wdrapywaniu się na kamyki można podreperować nieco domowy budżet:-) Nie tak dawno informowaliśmy o powstaniu rankingu PZA, który w założeniu miał być wykorzystywany do późniejszego przyznawania dofinansowań. Wczoraj dotarły do nas pierwsze informacje kto i ile zarobił na głaźnictwie za przejścia w sezonie 2012.

Mężczyźni:

1. Marcin Berger - 5800 zł
2. Paweł Jelonek - 4400 zł
3. Łukasz Dudek - 2200 zł
4. Maciej Kalita - 1400 zł
5. Michał Ginszt - 700 zł

Kobiety:

1. Sylwia Buczek - 5000 zł
2. Paulina Kalandyk - 3600 zł
3. Aleksandra Taistra - 1200 zł

Jak widać chyba niedługo będziemy mogli przeczytać o mocnych przejściach Bergera, Ramba oraz Sylwii i Pauliny w Rocklands:-). Swoja drogą, jako że PZA przewiduje również dofinansowania dla juniorów, ranking może nieco namieszać w wychowaniu małych Polaków:

"Mamo, ja chcę do szkoły..."

"A zrobiłeś już campus? Nie? No to wracaj do piwnicy! Tylko nie zapomnij porannej porcji kreatyny gówniarzu! I nie zapomnij zrobic biceps i triceps jak chcesz na wakacje pojechać, bo Sławek już dogania cię w rankingu"

Czy takie sceny zagoszczą na stałe w polskich domach? Pożyjemy zobaczymy...

A poniżej oficjalne oświadczenie PZA:

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich do wpisywania swoich przejść [www.ranking.pza.org.pl/register] i udziału w projekcie Narodowego Rankingu Wspinaczki Skalnej PZA [www.ranking.pza.org.pl/]. Im więcej osób będzie brało w nim udział, tym większe szanse na pozyskanie wyższych środków, dofinansowania dla większej ilości zawodników, w wyższych kwotach. Chcielibyśmy aby w przyszłości dofinansowania objęły większą liczbę osób (zwłaszcza juniorów) a nie tylko pierwszą piątkę.
Narodowy Ranking Wspinaczki Skalnej PZA uruchomiony został w czerwcu i znajduje się w fazie ciągłej rozbudowy. Istotą rankingu jest rejestrowanie swoich przejść w wirtualnej bazie danych oraz porównywanie ich z przejściami innych wspinaczy. W zamyśle jest to także pomocne narzędzie do archiwizowania dorobku polskich wspinaczy skalnych, docelowo - bogata baza danych.
W obecnej formie jest to jedyna oficjalna płaszczyzna rywalizacji  pomiędzy zawodnikami uprawiającymi wspinaczkę skalną w Polsce.
Ranking jest przeznaczony dla wszystkich wspinaczy, którzy szukają stabilnej internetowej platformy pozwalającej na archiwizowanie swoich skalnych dokonań. W NRWS klasyfikowany może być każdy wspinacz, wystarczy się wcześniej zarejestrować.

źródło: www.pza.org.pl

Komentarze
Dodaj komentarz
 
2013-10-29 23:13:57    flanelowiec
 
Oto wymagania stawiane przez dobroczyńców z PZA Juniorzy- 8b RP, 7c+ OS, 8a flash Juniorki- 8a RP, 7b+ OS, 7c flash Oczwiście w każdej kategorii minimum 5 osób! Kto pisał ten regulamin? Pewnie ktoś z PZPN. A teraz najlepsze 5. Jeśli w danej kategorii mniej niż pięć osób spełniło wymagane kryteria, nie wykorzystane środki powiększają pulę w klasyfikacjach ,w których miejsca 1.-5. są obsadzone osobami spełniającymi kryteria Zapytajcie się młodych co czują? Wasze żarty w tym kontekście są trochę nie na miejscu. Piszący regulamin to kompletny ignorant!!!
 
2013-10-30 09:35:17    szopa
 
W takim razie jak twoim zdaniem powinien regulamin wyglądać?
 
2013-10-31 06:52:52    lukasz
 
Dla juniorow to troche za duzo , o stopien w dol i bedzie okej. tak by zachecic juniorow , do wytezonej pracy w skalach i jak zaczna witac sie z gąską to wtedy mozna srobowac ranking. mysle ze bouldering wsrod juniorow obecnie w pl jest w formie stawiania pierwszysch krokow oznaczonych wysoka cyfra. Mam nadzieje ze pomoze to PZA
 
2013-11-01 18:14:58    Lesser
 
Co za bzdury. Jeśli jesteś za słaby to miej do siebie pretensje. Juniorów spełniających takie kryteria jest wystarczająco dużo w Polsce.
 
2013-11-03 21:58:31    flanelowiec
 
Przykro mi ale jesteś tak samo zorientowany jak cała pezeta.Piotrek i Adrian zostali sklasyfikowani w seniorach.Podaj proszę jedno nazwisko .Jedno. Koniec ze zgrupowaniami kadry. Wprowadzenie opłat startowych. Płatne badania dwa razy w roku. O wspólnym wyjeżdzie w skały z trenerem któwy jest w stanie czegoś nauczyć i zaimponować młodym nawet nie wspomnę. Znam takich ludzi którzy za czapkę śliwek pracują z młodymi i wiem co myślą o tym! Pomyśl co czują młodzi gdy ci co teoretycznie mają pomagać najpierw stawiają wymagania na poziomie kadry Francuzkiej lub Austriackiej następnie lekką ręką rozdają dofinansowanie seniorom.Leśli od juniora wymaga się 8b RP i 7c+ OS a od najlepszych z najlepszych 8c to to są jaja. Ninimum 9a! Jeśli wymaga się tak wiele to należałoby najpierw coś pomóc. Podaj jeden przykład! Pomyśl jeśli mamy tak wielu juniorów spełniających wymagania na dofinansowanie i nikt się nie zgłasza to co ? Pewnie głupi albo brak dostępu do kompa. Myślałem że kto jak kto ale Ty Leser masz lepsze rozeznanie. Nikt nawet nie próbuje rozmawiać z pezetą bo to tak jak z Macierewiczem. Kompletnie bez celu.
 


kontakt | współpraca
Copyright 2024 bouldering.pl & GÓRY
goryonline
bouldering
jura
nieznane tatry