Newsy
2015-05-17
Polacy w Mistrzostwach Europy

Andrzej Mecherzyński - Wiktor na półfinałowej jedynce (fot. onbouldering.com)

Za nami jeden z najważniejszych zawodów bulderowych w tym roku. W Insbrucku o tytuł Mistrza Europy Wszechwag walczyła praktycznie cała europejska czołówka. Nie zabrakło również Polaków. Tradycyjnie najdzielniej w Austrii spisał się Andrzej Mecherzyński - Wiktor który pewnie awansował do półfinału. Jedna bulderki w tej rudzie okazały się naprawdę syte i Andrzej w efekcie zakończył zawody na 20 miejscu. Pozostali nasi panowie całkiem nieźle zawalczyli w pierwszej rundzie i uplasowali się odpowiednio: Kuba Główka na 26 miejscu, a Kuba Jodłowski na 29.

Honoru Biało-czerwonych broniły również panie. Najlepsza wśród Polek, Kasia Ekwińska zajęła 39 pozycję, Paulina Kalandyk 41, a Sylwia Buczek (co jest w sumie sporą niespodzianką) zakończyła zmagania na 49 miejscu. Ostatnia z Polek, Karina Mirosław, była 61.

Adam Ondra (fot. Elias Holzknecht)

W insbrucku startowało 67 pań i 86 panów. Sobotnie finały zdominowane zostały przez rewelacyjnie dysponowaną Juliane Wurm która pewnie sięgnęła po złoto. Jedyną która mogła jej zagrozić była Anna Stohr jednak Austriaczce dotarcie do trzech topów zajęło więcej prób. Trzecie miejsce podium przypadło również Austriaczce Kathy Saurwein, która podobnie jak reszta finalistek zaliczyła zaledwie jeden top - jednak jej udało się to w pierwszej próbie.

Wśród panów walka była mocno zażarta i w zasadzie do ostatniego bulderu nie było wiadomo jaka będzie kolejność na podium, ani nawet kto na tym podium się znajdzie:-) Zimna krew i stalową moc na czwórce pokazał Janek Hojer któremu flesz na tym problemacie zapewnił zwycięstwo i tytuł czempiona. Adam Ondra tym razem zadowolić się musiał drugim miejscem. Na trzecim miejscu podium dość niespodziewanie znalazł się Stefan Scarperi, który jako jedyny, po pięknej walce, wciągnął wymagająca przystawkę numer 3.

Jeśli nie widzieliście relacji zapraszamy na retransmisję:-)